Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Miltonia Honolulu553

Idź do strony : 1, 2, 3  Next

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 3]

Miltonia Honolulu
on 14.09.10 17:59

Neska 

Miltonia Honolulu jest piękną hybrydą zarejestrowaną w 1971r. W jej drzewie genealogicznym występują Miltonia spectabilis (po której odziedziczyła słodki zapach czarnej lukrecji), Miltonia flavescens i Miltonia clowesii. Jak wszystkie miltonie lubi ciepło i wilgoć. Liście ma dość wiotkie, żywo-zielone, pseudobulwy owalne, płaskie, korzenie cieniutkie i gęste. Rozrasta się bardzo szybko tworząc wielkie kępy- w jednej doniczce może być do 30 pędów kwiatowych! Kwitnie regularnie pod koniec lata.
Jest moją szóstą miltonią Very Happy , więc myślę, że się polubimy i nie będzie problemów hodowlanych.

Re: Miltonia Honolulu
on 27.09.10 19:42

Neska 

Dziś zrobiłam ładny portret, bo rozwijają się kwiaty na kolejnych pędach.

on 27.09.10 19:55

Joane 

Neska, pięknie go ujęłaś. clap

on 05.10.10 16:49

Carmella 

Nesko, rewelacyjna ta Miltonia !

on 12.10.10 17:57

Jolusia 

Neska bardzo ładna forma i barwa kwiatu. Jak duży jest kwiat ?

on 13.10.10 18:36

Neska 

Ma 7 cm wysokości. Na pędzie są zwykle 2-3 kwiaty. Kolor jest niesamowicie piękny, szczególnie w moim lawendowym pokoju. haha Na ebay jest teraz wystawiona duża roślina z ogromną ilością kwiatów- myślę, że i u mnie będzie tak kwitła, bo widzę jak szybko rośnie.

on 14.10.10 10:03

Jolusia 

7 cm to duży kwiat. Nie mam żadnych watpliwości co do wzrostu rośliny i bujnym kwitnieniu przy twojej opiece. Gratuluję ok

on 10.07.11 12:13

Neska 

Tak, jak się spodziewałam, Miltonia Honolulu rozrosła się i zżyła z otoczeniem. Zaczęło się tegoroczne kwitnienie i okazało się, że ta hybryda pięknie pachnie! Zapach nie jest mocny, trzeba powąchać kwiat bezpośrednio, ale bardzo ładny, przypomina mi zapach ziół na łące w gorący dzień. Very Happy

on 29.07.11 21:34

Joane 

Od dwóch tygodni i ja ją posiadam. Mój mąż dostał ją w prezencie z dwoma pędami. A kto się musi nią opiekować. Wink
Nesko poczytałam jak ty ją pielęgnujesz i mam nadzieję, że powiedzie mi się uprawa.
A tak wyglądają pędy kwiatostanowe.

on 30.07.11 10:39

Neska 

Cieszę się, że będziemy wymieniać doświadczenia. Very Happy
Wadą M. Honolulu jest zbyt zwarta budowa pędu kwiatowego, przez co poszczególne kwiaty są słabo eksponowane. Zaletą jest duża ilość kwiatów, naprawdę imponująca wielkość i śliczny, delikatny zapach. Są też dość trwałe.

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 3]

Idź do strony : 1, 2, 3  Next

Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | Natur | Flora, Garden | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Create a blog