Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Miltonia Sunset556

Idź do strony : 1, 2, 3  Next

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 3]

Miltonia Sunset
on 28.06.10 15:16

Neska 

Miltonia Sunset pochodzi z górzystych okolic Ameryki Południowej środkowej i północnej, jest hybrydą Miltonii Goodale Moir i Miltonii regnellii, w swoim rodowodzie ma też Miltonię clowesi i Miltonię flavescens. Jak wszystkie miltonie lubi półcień i wilgoć. Ma jasno- zielone, stosunkowo wiotkie liście, pseudobulwy zaokrąglone, szybko dojrzewające i mnożące się, korzenie bardzo cieniutkie i delikatne, wrażliwe na przesuszenie , ale i zalanie. Pęd kwiatowy wyłania się z kąta liściowego.
Hoduję ją na północnym oknie, podlewam miękką wodą zanurzając podziurawioną doniczkę na kilka minut co 3-4 dni. Rośnie w średnim podłożu z grubą warstwą keramzytu na dnie. Pęd kwiatowy zobaczyłam 24 maja, jednocześnie z Miltoniopsis Red Tide i po miesiącu jednocześnie rozwinęły kwiaty!

Re: Miltonia Sunset
on 28.06.10 16:07

Joane 

Bardzo interesujący kolor. Szczególnie te zielonkawo-fioletowe płatki. Bardzo interesujący opis hodowli.
Powodzenia w dalszej uprawie. ok

on 28.06.10 17:38

Cattleya
Ta kolorystyka jest zniewalająca! Połączenie zieleni i fioletu- wręcz cudowne!

on 29.06.10 4:56

Neska 

clap clap clap Jest cudowna! Na tej gałązce są jeszcze 4 pączki, a już rośnie następny pęd kwiatowy z tej samej pseudobulwy. Za parę dni powinna zacząć pachnieć. Very Happy

on 30.08.10 0:38

Neska 

Z wielką przyjemnością stwierdzam, że miltonie kwitną nie tylko pięknie, ale i długo, a oto dowód: to kwiaty z drugiego pędu ( pierwszy niedawno wycięłam), a już szykuje się trzecia gałązka Very Happy .

on 30.08.10 3:55

Joane 

Jaka rozzrośnięta ta Miltonia. Niech jak najdłużej kwitnie. ok

on 30.08.10 4:19

Neska 

Tak, to wręcz potężna roślinka - 8 pseudobulw, 4 stare, 4 wyrosły u mnie. Very Happy Na wiosnę pewnie ją rozdzielę.

on 30.08.10 18:51

Carmella 

Piękna. W wielu miejscach czytałam, że to niełatwa roślina (ogólnie miltonie) dlatego gratuluję serdecznie "ręki"!

on 21.11.10 21:17

Neska 

Kolejny dowód na żywotność i łatwość uprawy miltonii: za oknem szaro, smutno a moja śliczna Miltonia Sunset, której tydzień temu odcięłam ostatni kwiat z letniego kwitnienia, znowu wypuszcza pęd kwiatowy! Stoi teraz na południowym oknie, żeby jak najlepiej wykorzystać zamglone jesienne słonko, podlewam ją raz w tygodniu, z nawozu zrezygnowałam, ale chyba wrócę do niewielkiego zasilania, bo o odpoczynku przecież nie ma mowy.
Na wiosnę muszę pomyśleć o przesadzeniu i podziale.

on 21.11.10 22:39

renata75
Cudna ta Twoja Miltonia Sunset, jeśli byś na wiosnę dzieliła to jestem chętna. Ja mam bordową i potwierdzam, że kwitnie bardzo długo. Może na wiosnę zechcesz się wymienić.

Pozdrawiam hejka .

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 3]

Idź do strony : 1, 2, 3  Next

Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Create your own free blog