Forum Storczykowe Storczyki Wiki - Orchids Wiki. Uprawa, warunki, identyfikacja, porady i ciekawostki. Przekroczyliśmy liczbę 1500 fanów na Facebooku! Bądź wśród nich Smile

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Dlaczego liście robią się żółte? 5 3.7 3

Idź do strony : 1, 2  Next

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down Wiadomość [Strona 1 z 2]

Haridasa
Przesadziłem storczyka którego zakupiłem w sklepie.

Dwa dni po przesadzeniu - liście stały się jakby cieńsze, delikatnie pomarszczone, jakby stały się bardziej suche. Stają się dodatkowo delikatnie żółtawe; korzenie - podobnie zmieniają kolor. Sad
Straciłem nerwy... Zawartość doniczki wysypałem i wyciąłem wszystko co zmieniło kolor lub jest w jego trakcie. Kwiat "zasadziłem" raz jeszcze - obficie podlewając. Przyznam korzeni nie zostało mu zbyt wiele.

Skąd ten "objaw" żółknięcia ?

ps. na kwiatostanie zauważyłem Wełnowca - więc kuracja "opryskowa" już za Nami... czy substancja czynna mogła mu zaszkodzić ?

Orchids Wiki 

Za mało informacji podajesz.

Przedstaw zdjęcia omawianej przez Ciebie rośliny gdyż storczyków jest bardzo wiele rodzajów, a także hybryd. Każdy przypadek jest indywidualnie rozpatrywany ponieważ wiele czynników mogło być przyczyną obecnego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z wiadomością powitalną pozostawioną na twojej poczcie forumowej.

Neska 

Wszystkie znane mi źródła wiedzy o storczykach zalecają pierwsze podlewanie ok. tygodnia po przesadzeniu i ja się do tej rady stosuję.

Haridasa
pewno masz rację...

jednak przyznam...
trudno znaleźć w sieci JEDNĄ - konkretną stronę; gdzie zawarte byłyby te wszystkie informacje; wskazówki; dane.

Orchids Wiki 

Ile storczyków i warunków ich uprawy - tyle rozwiązań opartych na pewnych standardach postępowania Smile Stąd brak jednego źródła.

Tak samo z ludźmi by dobrze rośli są pewne standardy, ale już diet i stylów życia może być nieskończenie wiele.

Jak z prezentacją zdjęć twoje rośliny by móc pomóc rozwiązać twój problem?

Haridasa
zdjęcia - zrobiłem telefonem...
wysyłam cały czas wynik pracy na @ - i chyba operator telefonii komórkowej się na mnie obraził... bo czekam na te zdjęcia i czekam; i nic nie przychodzi... :/

Orchids Wiki 

Mogę ręczyć za naszych forumowiczów i za samego siebie, że będziemy cierpliwie czekać na te zdjęcia by pomóc Ci.

Haridasa
mam nadzieję że... i moje "okazy" - również doczekają Smile

Haridasa
Posta (z problemem) na forum utworzyłem 19go; dziś, 24 marca - co za tym następuje; walka ze sobą i swym orężem "konewką"; skutkuje iż moje pupile od pięciu dni nie "widziały" wody.

Dla mnie to - niezrozumiałe i bezpodstawne (że korzonki powinny być suche Smile ); bo przyzwyczaiłem się, wręcz wpojono mi taki obraz do głowy za "małolata" iż - kwiatek powinien mieć "mokro", tak jak jeżyk na pleckach powinien nosić jabłko; a Mikołaj mieć długą białą brodę i przychodzić do dzieci tylko w grudniu.

Mam nadzieję że służy im ta moja "Sahara" - i że kwiatki nie opadną i długo będą ozdabiać moje lokum.

Nie mniej... jest kilka zmian które postaram się przedstawić i prosić o "pomoc" Smile ale najpierw muszę dorobić się aparatu fotograficznego Smile

Zaś to forum... - traktuję jak swoistą "grupę wsparcia" - czyli powstrzymuję się jak mogę od podlewania Smile

Joane 

Haridasa napisał:Dla mnie to - niezrozumiałe i bezpodstawne (że korzonki powinny być suche Smile ); bo przyzwyczaiłem się, wręcz wpojono mi taki obraz do głowy za "małolata" iż - kwiatek powinien mieć "mokro", tak jak jeżyk na pleckach powinien nosić jabłko; a Mikołaj mieć długą białą brodę i przychodzić do dzieci tylko w grudniu.

Mam nadzieję że służy im ta moja "Sahara" - i że kwiatki nie opadną i długo będą ozdabiać moje lokum.

W tym tkwi największy błąd wielu hodowców. Przeświadczeni o tym, że kwiaty muszą mieć stale wodę i mokre korzenie zatapiają swoje storczyki.
Nasze pupile rosną przecież w wiąkszości na drzewach moczone przez deszcz czy mgłę i są szybko osuszane przez wiatr.
Nie należy mylić wysokiej wilgotności powietrza z wilgotnością podłoża.
Nie napisałeś też jaki masz storczyk.

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Wiadomość [Strona 1 z 2]

Idź do strony : 1, 2  Next

See also | Zobacz także

Orchids Wiki 2009-2012 • Made in Poland • Site powered by Forumotion

Free forum | © PunBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Create your own free blog